Investiční zlato může být jednou z možností jak ochránit své peníze před inflací. Investice do investičního zlata je v Česku stále více oblíbená.

Co je to investiční zlato ?

Jako investiční zlato je označováno fyzické zlato. Nejčastěji v podobě: zlaté cihly, zlaté slitky a zlaté mince. Jedná se o zlato, které je kupováno kvůli investici a né kvůli sběratelským důvodům. Proto také samotný název investiční zlato. Zlato je dobré v tom, že jde dobře ochodovat. Investiční zlato má největší úspěch během finančních krizí, kdy se lidé bojí znehodnocování svých peněz a tak investuji do fyzického zlata. Investiční zlato je osvobozeno od DPH.

Nákup investičního zlata

Na burze je cena udávaná v Amerických dolarech za troyskou unci. Troyská unce unce je asi 31,1 gramu zlata. Na aktuální cenu zlata se můžete podívat v článku cena zlata. V případě nákupu investičního zlata platíte určitou přirážka za výrobu a distrubici zlata. Proto také velcí investoři, nakupují co největší zlaté cihličky, aby měly co nejlepší cenu za 1 gram zlata.

Investiční zlato a jeho výhody

Investiční zlato slouží hlavně k tomu, aby se vaše vydělané peníze neznehodnotily inflací. Hlavním cílem není tedy zisk, ale hlavně uchování hodnoty našich peněz. Výhodou je, že v dnešní době je investiční zlato hodně dobře prodejné a můžete ho téměř ihned zpeněžit. Investiční zlato je podle mě ideální na investice na delší období, kdy se zlato třeba i předává z generace na generaci.