Jednou z možností jak můžete investovat do fyzického zlata jsou zlaté cihličky. Zlaté cihličky si můžete koupit v různých hmotnostech.

Investice do zlatých cihel

Zlaté cihličky se vyrábějí v různých velikostech a gramážích. Investice do zlata nás hlavně chrání před možnou vysokou inflací (je velká šance, že nastane, evropské státy mají problémy se svými dluhy). Vždy je lepší kupovat přímo fyzické zlato, než pouze nějaké certifikáty. Zlaté cihličky se prodávají za cenu zlata + nějaká maržě pro obchodníka.

Kam uložit zlaté cihličky ?

Máte hned několik možností, kam uložit zlaté cihličky. První možností je uložit někde u vás doma, je třeba vybrat nějaké bezpečné místo, které by zůstalo ochráněné i před případnými zlodějem. Další možností je uložit zlato do banky do jejich sejfu. Do je však docela drahé a musíte platit pravidelné poplatky. Další možností je zlato někde zakopat. To už však je opravdu extrémní možnost.

Další možností nákupu fyzického zlata

Další možností jak nakoupit fyzické zlato jsou zlaté mince. Tam roste cena nejen díky růstu ceny zlata, ale hlavně díky tomu, že rostě hodnota samotné mince.

Doporučuji také přečíst článek o investicích do zlata.